ժամը 14-ին ՀՀ փաստաբանների պալատի շենքում տեղի կունենա «Անկախ գործունեություն նորաստեղծ փաստաբանական ծառայություններ մատուցող ընկերությունների կողմից» ծրագրի ներկայացումը
08.04.2010
Ապրիլի 8-ին, ժամը 14-ին ՀՀ փաստաբանների պալատի շենքում տեղի կունենա «Անկախ գործունեություն նորաստեղծ փաստաբանական ծառայություններ մատուցող ընկերությունների կողմից» ծրագրի ներկայացումը
ՀԱՅՏԱՐԱՐՈՒԹՅՈՒՆ
2005թ. սեպտեմբեր ամսից ԱՄՆ Միջազգային զարգացման գործակալությունը և Փի-Էյչ Ինթերնեշնլը ներկայացնում են Համայնքային կապեր ծրագիրը Հայաստանում և նախաձեռնում մասնակիցների ընտրության գործընթացը' Միացյալ Նահանգներ վերապատրաստման ուղարկելու նպատակով: "Անկախ գործունեություն նորաստեղծ փաստաբանական ծառայություններ մատուցող ընկերությունների կողմից" մասնագիտական թեմայով կընտրվեն ոլորտը ներկայացնող տաս մասնագետներ' պաշտոնապես գրանցված նորաստեղծ (երկուսից-չորս տարվա պատմություն ունեցող) փաստաբանական ծառայություններ մատուցող ընկերությունների տնօրեններ' մասնագիտությամբ փաստաբան, և անհատ փաստաբաններ, ովքեր ընդգրկված են ՀՀ Փաստաբանների պալատում, Պալատի կազմում գործող Երիտասարդ փաստաբանների հանձնաժողովում կամ Հանրային պաշտպանի գրասենյակում:
Թեկնածուների ընտրությունը կկատարվի բաց մրցակցության հիմունքով: Վերապատրաստումը կտևի երեք շաբաթ (հուլիսի 8- հուլիսի 29, 2010թ): Ծրագրի ընդհանուր նպատակն է' ապահովել մասնագիտական և մշակութային փոխանակում Հայաստանի և Միացյալ Նահանգների մասնագետների միջև: Փոխանակման ընթացքում հայ մասնակիցները կապրեն ԱՄՆ-ում ընտրված հյուրընկալող ընտանիքներում: Ծրագրի հետ կապված բոլոր ծախսերը հոգալու է ԱՄՆ-ի Միջազգային զարգացման գործակալությունը, բացի նրանցից, որոնք կապված են անձնագրի կամ Հայաստանի սահմաններում կատարված շրջագայությունների հետ:
Առաջին փուլն անցած մասնակիցները կհրավիրվեն հարցազրույցի: Հարցազրույցները կանցկացվեն հայերեն լեզվով, ԱՄՆ-ի Միջազգային զարգացման գործակալության և վերընտրող հանձնաժողովի մյուս անդամների կողմից: Ընտրված մասնակիցները կհրավիրվեն բժշկական հետազոտության, որը կկազմակերպվի Փի-Էյչ Ինթերնեշնլ կազմակերպության կողմից:
Ընդհանուր պահանջներ'
• Լինել Հայաստանի քաղաքացի
• Նախկինում J1 վիզայով ԱՄՆ-ի կառավարության կողմից ֆինանսավորված այլ վերապատրաստման կամ փոխանակման ծրագրով ԱՄՆ մեկնած լինելու դեպքում բավարարել երկու տարի երկրից դուրս չգալու պայմանը
• Պատրաստ լինել ապրել ամերիկյան ընտանիքում
• Անգլերենի իմացությունը պարտադիր չէ:
Այլ պահանջներ'
• Նորամուծություններ ընդունելու պատրաստակամություն և իր կարողություններն ու հմտությունները կատարելագործելու ցանկություն, հատկապես կազմակերպության կառավարման ոլորտում
• ԱՄՆ-ից վերադառնալուց հետո հետագա հինգ տարիների ընթացքում իրենց գործունեությունն այդ ոլորտում շարունակելու պլաններ
• Նախապատվություն է տրվելու երկուսից-հինգ տարվա աշխատանքային փորձ ունեցող երիտասարդ փաստաբաններին, ովքեր նմանատիպ ծրագրերի, հատկապես արտերկրում, չեն մասնակցել: Բացի վերը նշված չափանիշներից, ընտրության ժամանակ հաշվի է առնվելու նաև ընտրվող անձանց համատեղելիությունը խմբում:
Դիմումին կից խնդրվում է ներկայացնել'
• Փաստաբանական գործունեության արտոնագրի պատճեն
• Գրասենյակի գրանցման վկայականի պատճեն
Ծրագրի ներկայացումը տեղի կունենա սույն թվականի ապրիլի 8-ին և 14-ին, ժ. 16:00-ին,
Հայաստանի Հանրապետության Փաստաբանների պալատի շենքում (Երևան, Զաքյան փող. 3):
Ծրագրի դիմում-հայտը կարող եք գտնել Համայնքային կապեր ծրագրի կայքում www.ccarmenia.am կամ վերցնել Փի-Էյչ
Ինթերնեշնլի հայկական մասնաճյուղի գրասենյակից (Երևան, Պարոնյան փող. 8/8): Նախքան դիմելը, խնդրում ենք հանգամանորեն ծանոթանալ ընտրության փուլերին և մեխանիզմներին, որոնք ներկայացված են վերը նշված կայքում:
Մրցույթին մասնակցելու համար'
ԼՐԱՑՐԵՔ ԴԻՄՈՒՄ-ՀԱՅՏԸ ԵՎ ՀԱՆՁՆԵՔ ՄԻՆՉԵՎ 2010 թ. ԱՊՐԻԼԻ 21-ը, ժ.18:00
ՀԵՏԵՎՅԱԼ ՀԱՍՑԵՈՎ'
Փի-Էյչ Ինթերնեշնլ-Հայաստան
ՀՀ, Երևան 0015, Պարոնյան փող. 8/8
Համայնքային կապեր ծրագրի մասին լրացուցիչ տեղեկատվություն կարող եք ստանալ' զանգահարելով Փի-Էյչ Ինթերնեշնլի հայկական մասնաճյուղ, ծրագրի ղեկավար' Նունե Ամիրյանին (093 42 24 31) կամ ծրագրի համակարգող' Քրիստինե Ճգնավորյանին (094 41 42 35), ինչպես նաև գրասենյակ' (374 10) 53-67-83 , 53-82-57, 53-86-76 (106 կամ 107 ներքին համարներով), երկուշաբթի-ուրբաթ օրերին, 9:30-18:30:

The presentation of the project will take place on April 8 and 14, 2010, at 16:00, in the building of Chamber of Advocates of Armenia (3 Zakian Street, Yerevan)
08.04.2010
ANNOUNCEMENT
Starting from September 2005, the U.S. Agency for International Development (USAID) and PH International have been presenting the Community Connections program in Armenia and selecting candidates for professional development in the United States. Ten participants will be selected within the professional theme "Independent Practice by Emerging Legal Professionals", preferably owners of recently established and officially registered individual law firms (with history of 2-4 years) or sole practitioners, who are involved in the Chamber of Advocates of Armenia, Young Advocates Committee and the Public Defenders Office operating in the Chamber of Advocates.
Candidates will be selected by means of open competition. Professional development will last three weeks (July 8- 29, 2010). The overall goal of the project is to provide a professional and cultural exchange between U.S. and Armenian communities. During the exchange, participants will live with U.S. host families. USAID covers all expenses, excluding expenses associated with international passport processing and travel within Armenia.
Qualified applicants will be invited for an interview. Interviews will be conducted in Armenian, by a USAID representative and other members of Selection Committee. Selected participants will be requested to pass medical examination organized by PH International.
General requirements
• Be a citizen of Armenia
• In case of having been issued J1 Visa for an internship or exchange program in the United States financed by the U.S. government have fulfilled the requirement of two year residence
• Willing to live with a host family in the United States
• Knowledge of English language is not required
Other requirements
• Will demonstrate the commitment to remain within their field of work for the next 5 years following their trip to the US
• Have demonstrated willingness and capacity to conduct professional development events for their colleagues
• Preference will be given to the young advocates with two-five years of experience who have not participated in similar programs abroad. Besides the above mentioned criteria, group dynamics will be considered during the selection of the participants.
In addition, the applicants will provide:
• Copy of their license
• Certificate of official registration of the law firm
The presentation of the project will take place on April 8 and 14, 2010, at 16:00,
in the building of Chamber of Advocates of Armenia (3 Zakian Street, Yerevan)
The application forms can be found on the Community Connections website www.ccarmenia.am or at PH International-Armenia office (8/8 Paronyan Street, Yerevan 0015, Armenia). Before applying, carefully read the mechanisms and stages of selection.
To take part in the competition:
FILL OUT AN APPLICATION AND SUBMIT IT BY APRIL 21, 2010, 18:00 TO THE FOLLOWING LOCATION:
PH International-Armenia
8/8 Paronyan Street, Yerevan 0015, Armenia
You can get additional information regarding the Community Connections program by calling PH International-Armenia office from Monday till Friday, 09:30-18:30 at 093 42 24 31 Nune Amiryan, CC Program Manager, or 094 41 42 35 Christine Chgnavoryan, CC Program Coordinator, as well as to the office at (374 10) 53-82-57, 53-86-76, 53-67-83 (ext. 106 or 107).