«Քաղաքացիական հասարակության ինստիտուտ» հասարակական կազմակերպությունը հրավիրում է ՀՀ Պաշտպանության նախարարության ենթակայության տակ գտնվող կարգապահական մեկուսարաններում և կարգապահական գումարտակում կատարված ուսումնասիրության արդյունքների ներկայացմանը, որին կհաջորդի քննարկում։
Միջոցառումը տեղի կունենա սույն թվականի հուլիսի 20-ին, ժամը 11:00-14:00, Էրեբունի պլազայի Էրեբունի սրահում (9-րդ հարկ)։
Հասցե' 26/1 Վ. Սարգսյան փողոց:
Միջոցառումը կազմակերպվում է Եվրոպայի անվտանգության և համագործակցության կազմակերպության երևանյան գրասենյակի աջակցությամբ։

The presentation of the results of the monitoring of disciplinary cells and the disciplinary battalion under the Ministry of Defence
20.07.2010
The "Civil Society Institute" NGO is organising the presentation of the results of the monitoring of disciplinary cells and the disciplinary battalion under the Ministry of Defence of the Republic of Armenia. The presentation will be followed by a discussion.
The event will take place on July 20, at 11:00-14:00, in the Erebuni Plaza, Erebuni Conference Hall (9th floor). Address: 26/1 V. Sargsyan Str.
The event is organized with the support of the Organization for Security and Co-operation in Europe Office in Yerevan.