ՄԱԿ-ի հայկական ասոցիացիան (AUNA), Քաղաքացիական հասարակության ինստիտուտի (CSI) հետ համատեղ, հրավիրում է Ձեզ՝ մասնակցելու սեմինար քննարկման` «Լրագրողների դերը հակամարտությունների կարգավորման գործընթացում» թեմայով, որը տեղի կունենա դեկտեմբերի 19-ին՝ ժամը 15:00-ին, Քաղաքացիական հասարակության ինստիտուտի գրասենյակում (Այգեստան 11 փողոց, տուն 43):
Սեմինարը կազմակերպվում է «Պաշտպանելու պարտավորություն (R2P). համախմբելով հանրային և քաղաքական կամքը» ծրագրի շրջանակում:
Սեմինարի ընթացքում կներկայացվի Պաշտպանելու պարտավորություն (Responsibility to Protect- R2P) միջազգային նորմը, որը ՄԱԿ-ի կողմից ընդունվել է 2005թ. տեղի ունեցած Համաշխարհային գագաթնաժողովում և ուղղված է ցեղասպանությունների, ռազմական հանցագործությունների, էթնիկ զտումների և մարդկության դեմ ուղղված ոճրագործությունների կանխարգելմանը:
Լրագրողների դերակատարությունը ժամանակակից հասարակության մեջ սահմանափակվում է ոչ միայն տեղեկատվության փոխանակմամբ, այլ հակամարտությունների կանխարգելմամբ, ինչպես նաև դրանց մասին ահազանգմամբ:
Սեմինարը կվարի «Պաշտպանելու պարտավորություն (R2P). համախմբելով հանրային և քաղաքական կամքը» ծրագրի ազգային համակարգող Ամալյա Գրիգորյանը:
Ծրագիրն իրականացվում է ՄԱԿ-ի հայկական ասոցիացիայի (AUNA- www.auna.am ) կողմից ՄԱԿ-ի ասոցիացիաների համաշխարհային դաշնության (WFUNA- www.wfuna.org) համագործակցությամբ:
Լրացուցիչ տեղեկությունների համար դիմել Ամալյա Գրիգորյանին 010 35 11 30,094 93 55 31 հեռախոսահամարներով, կամ amalya@auna.am էլ. հասցեով:

The Armenian UN Association (AUNA), in cooperation with the Civil Society Institute (CSI), invites you to take part in a seminar-discussion on the “Journalists’ Role in the Conflict Resolution Process” which will take place on 19 December at 15:00, at the Civil Society Institute office (Aygestan 11 str., building # 43).
The Seminar is organized in the framework of the “Responsibility to Protect (R2P): Mobilizing Public and Political Will” project.
The Seminar will present the Responsibility to Protect (R2P) international norm adopted by the United Nations in the 2005 World Summit aimed at prevention of genocides, war crimes, ethnic cleansing and crimes against humanities.
The journalists’ role in the modern society is not only limited by information exchange, but also includes conflict prevention, as well as early warning.
The Seminar will be conducted by Amalya Grigoryan, the national coordinator of “Responsibility to Protect (R2P): Mobilizing Public and Political Will” project.
The program is implemented by the Armenian UN Association (AUNA- www.auna.am ) in partnership with the World Federation of UN Associations (WFUNA- www.wfuna.org).
For additional information contact Amalya Grigoryan by 010 35 11 30,094 93 55 31 phones or write to amalya@auna.am email.